Hier een foto waarbij het geintegreerd is met de sproeier bij een andere brommer, het is dat deel met die gaatjes in.
Bij camino zijn er meer maar kleinere gaatjes.
Ik wou altijd al zeker weten voor wat dat diende, en ik heb dus m'n leerkracht lastig gevallen en hem die vraag gesteld, waar hij een kwartier heeft over staan na denken, eerste keer dat die vraag gesteld werd in zijn leven

Nu: de uitleg.
Je motor levert het meeste vermogen op een molaire verhouding tussen lucht en benzine van 1.1 Dat wil zeggen dat er voor elk zuurstof-deeltje, 1.1 deeltjes benzine moeten zijn. Maar het nadeel van deze mengselsamenstelling is
1) het verbruik stijgt
2) veel uitstoot van onverbrande benzine, wat de schadelijkste uitstoot is van een motor.
Voor die redenen draait een brommer van voor laat ons zeggen 2000*, allemaal op een molaire verhouding van ongeveer 1.
Maar wanneer men even wil optrekken, mag die verhouding wel kort naar 1.1, en wanneer je terug een constante snelheid hebt, mag die terug op 1.
Maar aangezien onze geliefde camino helemaal niets bestuurd wordt door elektronica, is er ook geen elektronica om die samenstelling te regelen. (vb van elektronische besturing is injectie)
Aangezien het makkelijker is om uit te leggen adhv een tekening, staat deze onderaan.
Wanneer je een constante snelheid rijd, staat je gasklep niet helemaal open, behalve als je op je topsnelheid rijdt, maar dan kan je niet meer optrekken, en is dus functie van de vernevelaar niet meer nodig.
Maar als je gasklep niet helemaal open staat, passeert er niet zoveel lucht in het venturi, en is er dus ook een lagere snelheid, en dus ook een lagere onderdruk (de druk die er voor zorgt dat je mengsel aangezogen wordt). En terwijl je op constante snelheid rijdt, wordt de blauwe ruimte (is een ruimte rondom de vernevelaar) gevult met benzine.
Wanneer je je gasklep volledig open zet om te accelereren, stroomt er meer lucht door je venturi, en is er dus opeens een hogere onderdruk. Door die hoge onderdruk, wordt de benzine is de holte, samen met de aangezogen benzine uit de vlotterkamer, in het venturi gezogen, waardoor je even een hogere molaire samenstelling van 1.1 krijgt, en dus meer kracht krijgt voor op te trekken.

*Modernere brommer hebben een katalysator, en daar wordt de brandstofverhouding anders geregeld, wat te maken heeft met de werking van de katalysator.
PS:
Dat van die molaire verhouding klopt niet helemaal, omdat je met een reactievergelijking zit, het is gewoon om duidelijk te maken, en ik denk dat dat wel gelukt is.